Mikrobiologi.net/FKM

Mikrobiologi.net > FKM > Medlemmar > Lars Engstrand  
Lars Engstrand
Professor/Överläkare  
Professor i Smittskydd, särskilt klinisk bakteriologi.
 

Roller
1992-01-01 till 2020-03-01 Medlem FKM
2008-12-01 till 2009-11-30 Vice ordförande FKM
2008-12-01 till 2010-11-30 Stipendieansvarig FKM
2009-12-01 till 2012-11-30 Ordförande FKM
2012-12-01 till 2013-12-30 Personuppgiftsansvarig FKM
2012-12-01 till 2013-12-30 Vice ordförande FKM

Adress (Arbete)
Karolinska Institutet
Inst Mikrobiologi, Tumör och Cellbiologi (MTC)
SOLNA

Kontaktinformation

Som inloggad kan du eventuellt se ytterligare information.


2020-10-27 07:43
© Allt material på denna webbplats skyddas av upphovsrättslagen.
Upphovs- och förfoganderätten tillhör Mikrobiologi.net och respektive upphovsman